Aktualności

  Zaproszenie na konferencję „Ziemiec” – o życiu i twórczości Bogdana Czaykowskiego.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej zatytułowanej „Ziemiec”o życiu i twórczości Bogdana Czaykowskiego, którą organizujemy w 85. rocznicę urodzin i 10. rocznicę śmierci pisarza. Konferencja odbędzie się w dniach 15–16 listopada 2017 roku na Uniwersytecie Rzeszowskim.

  czytaj dalej...


  Spotkanie kwartalnika „FA-art”

  Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy na spotkanie promocyjne kwartalnika ,,FA-art", które odbędzie się w środę, 22 marca w Sali Rady Wydziału. Szczegóły w załączeniu. Zapraszamy również do lektury pliku pedeef z artykułem prof. Beaty Mytych-Forajter, który został opublikowany na łamach kwartalnika "FA-art" w numerze 4/2016.

  czytaj dalej...


  DNI OTWARTE POLONISTÓW 05.04.2017 r.

  DNI OTWARTE POLONISTÓW 05.04.2017 r.

  czytaj dalej...


  PROFESOR JENS HERLTH na Wydziale Filologicznym

  W dn. 14-16 marca br. zajęcia na Wydziale Filologicznym UŚ poprowadzi nasz szwajcarski kolega, literaturoznawca, prof. Jens Herlth.

  czytaj dalej...


  Zaproszenie na wykład dr hab. Tomasza Kitlińskiego

  Zapraszamy na wykład inauguracyjny dr hab. Tomasza Kitlińskiego (UMCS) „AUTORefleksja: „ja” czy „my” i „Ty”? Wszyscy jesteśmy uchodźcami, kobietami, LGBT i osobami z niepełnosprawnością” w ramach cyklu „AUTORefleksje: Kim jest to „ja”, które mówi” Koła Naukowego Doktorantów Wydziału Filologicznego.

  czytaj dalej...


  << nowsze 1 2 3 4 starsze >>

Najnowsze publikacje