panorama Hong Kongu nocą

Cykl wykładów nt. „Miasto i tekst – Hongkong”

Od 16 do 18 maja 2018 roku gośćmi Instytutu Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego będą dr Hiu Hung Dorothy Tse oraz dr Tong Yui Christophe z Wydziału Nauk Humanistycznych i Kreatywnego Pisania na Baptist University w Hongkongu, którzy poprowadzą cykl trzech wykładów o literaturze i kulturze Hongkongu oraz zaprezentują dwa filmy opowiadające o tym niezwykłym, zadziwiającym miejscu z punktu widzenia szczególnej sytuacji historycznej i kulturowej, w jakiej znalazło się miasto po jego niedawnym częściowym przejęciu przez Chiny. Wykładowcy spróbują przyjrzeć się literaturze i sztuce powstającej w Hongkongu z perspektywy tzw. Time Zero, czyli momentu ostatecznego przejęcia miasta przez Chińską Republikę Ludową.

Dr Hiu Hung Dorothy Tse oraz dr Tong Yui łączą pracę dydaktyczną, warsztaty kreatywnego pisania z pracą badawczą nad najnowszą literaturą powstającą w Hongkongu, a także z działalnością translatorską i artystyczną. Ponadto są znanymi w Chinach i nagradzanymi pisarzami, autorami zbiorów opowiadań, powieści i wierszy.

Program (pdf, 425,55 kB)

plakat promujący wydarzenie zawierający podstawowe dane nt. miejsca i godziny poszczególnych wykładów oraz bionotki wykładowóc