John Maxwell Coetzee

Sympozjum nt. twórczości Johna Maxwella Coetzeego

Jednym z wydarzeń poprzedzających uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego Johnowi Maxwellowi Coetzeemu, którą zaplanowano na 23 października 2018 roku, będzie sympozjum literaturoznawcze podsumowujące dotychczasową twórczość autora „Hańby”.

Spotkanie, podczas którego prelekcje wygłoszą: prorektor ds. kształcenia UŚ prof. dr hab. Ryszard Koziołek, dyrektor Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych prof. dr hab. Zbigniew Białas i dr hab. Robert Kusek, odbędzie się 17 października o godz. 11.30 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach odbędzie się sympozjum literaturoznawcze poświęcone pisarstwu Johna Maxwella Coetzeego.

Tego samego dnia o godz. 13.15 rozpocznie się dyskusja panelowa, w której udział wezmą: prof. dr hab. Zbigniew Białasa (IKiLA), dr hab. Robert Kusek (UJ), dr hab. Sławomir Masłoń (IKiLA), dr hab. prof. UŚ Dariusz Nowacki (INoLP), dr Marek Pawlicki (IKiLA), mgr Michał Sowiński (UJ), dr hab. Marta Tomczok (INoLP).

Organizatorami sympozjum są Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych oraz Instytut Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego.

Program sympozjum (pdf, 489 kB)
Program sympozjum (doc, 26 kB)

Fot. Alejandro Guyo