Grzegorz Jankowicz

Wykład dr. Grzegorza Jankowicza pt. „Czy wiersze powinno się cenzurować?”

W czwartek 26 kwietnia 2018 r. o godz. 15.00 w sali Rady Wydziału Filologicznego w Katowicach rozpocznie się spotkanie z dr. Grzegorzem Jankowiczem z Uniwersytetu Jagiellońskiego, który wygłosi wykład pt. „Czy wiersze powinno się cenzurować?”.

Dr Grzegorz Jankowicz (ur. 1978) jest filozofem literatury, krytykiem i tłumaczem, pracownikiem Centra for Advanced Studies in the Humanities Uniwersytetu Jagiellońskiego, redaktorem działu kultury „Tygodnika Powszechnego”, dyrektorem programowym Festiwalu Conrada. Opublikował m.in.: „Po co jest sztuka? Rozmowy z pisarzami” (2013), „Gombrowicz – Loading. Esej o formie życia” (2014), „Uchodźcy z ziemi Ulro. Eseje” (2015), „Życie na poczytaniu. Rozmowy o literaturze i reszcie świata” (2016). Wspólnie z dr hab. Anną Kałużą przygotował tomy „Pracownia Poetycka Silesius. Rok 1: Foks, Sosnowski” (2015) oraz „Pracownia Poetycka Silesius. Rok 2: Matywiecki, Pasewicz, Pietrek” (2016). Z dr Zofią Król zredagował książkę „Wolne słowa. Zestaw do ćwiczeń indywidualnych i zbiorowych” (2016). Mieszka w Krakowie.

Fot. za Katedrą Krytyki Współczesnej Uniwersytetu Jagiellońskiego